Knygos, kurios nenori grįžti į lentyną

Esu skaitęs ir klausęs įvairių knygų ir jų sąrašas (kurio neturiu) vis auga, tačiau kai manęs klausia ne per daug pažįstamas žmogus, ką aš rekomenduočiau, visada atsimušu į tris tas pačias knygas. Gal dėl to, kad jas pats skaičiau ne kartą, o gal tiesiog manau, kad šios knygos geros?

knygos top 3

Ir be to, šis trejetas atrodo, kaip iš tos pačios parapijos, nes visos yra apie žmones, jų pokyčius, gerovę.

Pirmos vietos nugalėtojo niekas nesugeba pakeisti jau 7 metus. Aš ją ir rekomenduoju, ir dovanoju, ir skolinu. It depends… Tai knyga nuo kurios ir pradėjau savo skaitymo karjerą “Kaip susirasti draugų ir daryti įtaką žmonėms” / D. Karnegis /. Čia, žinok, yra bendravimo pradžiamokslis su daug elementarių ir paprastų detalių, kaip (nuoširdžiai) elgtis, kad tave išgirstų, suprastų ir gebėtum komunikuoti su kitais žmonėmis.

Kadangi pas mane vis dar senasis leidimas iš 118 psl, jį perverčiau gal 5, gal daugiau kartų. Žodžiu, kai grįžta iš skolinimo kelionių – atsiverčiu aš. Nes knyga labai gera.

Antroji vieta atitenka “Įpročio galia” / C. Duhigg / knygai. Nors vis dar neapsisprendžiu ar šią knygą rekomenduoju dėl man asmeniškai super įdomių ir vaizdingų pavyzdžių, ar dėl to, kad po šių 300 puslapių užimančių pavyzdžių seka 15 aiškiai parašytų puslapių apie praktišką įpročių formavimą ir keitimą, bet ji šio trejero vidury.

Trečioji yra šviežiai, po mano skaitymo nugulusi į Kavos Draugo bibliotekos lentyną. “The Element: How Finding Your Passion Changes Everything” /K. Robinson / yra apie tai, kaip svarbu surasti (ieškoti) savo pašaukimo. Kur jį galima rasti. Kaip žinoti ar tu jau radai jį. Ko pasiekia kiti, dažniausiai garsūs, žmonės atradę save.

Knygos autorius įtaria, kodėl daugybė žmonių apie tai net negalvoja, nežino ar tiesiog nesuka galvos, tad knygoje paliečiamas ir dabartinis švietimas, jo spragos ir ką reikia daryti. Pavyzdžiui, kodėl muzika, dailė, choreografiją turėtų užimti ne paskutines vietas mokyklos tvarkaraščiuose. Na visko daug.

Na, šį kartą tiek. Jei rastum ką rekomenduoti – rašyk!