MyHero! bendruomenės mintys apie sąmoningumą

Čia turėjai patekti tik tada, jei užsiprenumeravai MyHero! laiškų seriją vidiniams pokyčiams, darbui su savimi, asmeniniam augimui. Nes kaip žinai mes pradedame nuo sporto, einame link mtybos, o tada aiškinamės kas yra sąmoningumas. Tokie jau mes… Smagu, kad prisijungei!

Jei visgi čia papuolei per klaidą, bet perskaitęs susidomėjai kas čia – prenumeratą naujienlaiškiams rasi čia.

Gerai, važiuojam to, ko čia ir susirinkome – mintys apie sąmonigumą.

Sąmoningumas Ignui Bakėjui

Nors norėjau (ir žadėjau Ignui), kad šitą turinį užrašysiu, nusprendžiau, kad šitaip bus daug natūraliau ir arčiau tiesos… Audio mintys:

Asta Pajarskienė

Kaip aš vadinu, „prabudau“ prieš pusantrų metu, būdama pakankamai brandaus amžiaus ir, kaip pati maniau, žinanti ko noriu iš gyvenimo. Va čia ir buvo didžioji mano bėda, kad visos mintys tik ir sukosi aplink mano didelį EGO – ko noriu aš, kaip toliau aš ruošiuosi gyventi, su kuom aš noriu gyventi. Visur labai daug AŠ. Kaip ir kiekviena(-as) turbūt labai norėjau turėti finansinį pastovumą ir jaustis laiminga, todėl daug „ariau“ ir vis piktinausi kitais žmonėmis ir jų elgesiu, norėdama juos pakeisti. Tačiau uždirbti pinigai laimės nenešė, o namuose atsirado dar vienas vyras, kuris grįžta pavargęs ir klausia – „ar yra ko pavalgyt?“. Taip, tai buvau aš. Vakarais atsipalaiduoti po darbo „padėdavo“ alus, vynas ar brendžiuko taurelė.

Tačiau Aukščiausiasis suteikė man dar vieną šansą gyvenime ir sujaukė visas mano kortas, palikęs pačiai išsikuopti. Įvyko greiti ir netikėti pasikeitimai – keletas seminarų, susijusių su sąmoningumu ir savivoka, apvertė viską aukštyn kojom. Pradžioj dar nenorėjau pasiduoti – savo mintimis priešinausi viduje vykstančioms permainoms. Bet sąmoningumo praktikos tokios kaip rebefingas, svajonių žygis, įvairūs atviri pasisakymai ir aktyvus kito žmogaus klausymasis, privertė stipriai pakoreguoti savo vertybes ir paskirtį šiame gyvenime. Taip iš mano gyvenimo išnyko nepakantumas kitiems žmonėms ir noras juos teisti, nebeliko ir alkoholio. O svarbiausia – supratimas, kad viską reikia pradėti nuo savęs, kai keisies tu pats, automatiškai keisis ir žmonės, kurie dominuoja tavo gyvenime. Didžiosios daugumos jų neliks, tačiau visad yra terpė naujiems žmonėms, tokiems, kurie kaip ir tu, nori skleisti gėrį, dalintis ir didžiuotis savo gyvenimo permainomis, ragindami prabusti.

Taip pasireiškia sąmoningumas – tau nebereikia plaukti pasroviui, o blaivus mąstymas ir atvira širdis tavo gyvenimo upę suskaldo į daug mažų upeliukų, kurie dar tik plečiasi ir turi didelį potencialą išsilieti į didelę upę.

Aušra Stelmaszyk

Mano asmeniniu atveju, sąmoningumas tapo lyg pabudimas iš sapno. Tai – naujo gyvenimo pradžia, kai pradėjau tikrai GYVENTI, nes iki sąmoningumo aš tikrai miegojau ir laaabai daug gero pramiegojau :)

Visų pirma, sąmoningumas – kitas požiūris į save, į aplinkinius ir pasaulį. Matymas plačiau nei apčiuopiama fiziškai.

Sąmoningumas – lyg aukso gabalėlis, kurį atradau pati savyje ir kurio noriu, kad būtų daugiau, todėl aš vis gramdausi tą purvą, stereotipus, kuriuos prikaupiau ir atsinešiau į šį gyvenimą, ir vis ieškau, ieškau tos auksinės tyros šviesos savyje. Tai – pastovaus tobulėjimo kelias, kuris veda į tikrąją tiesą, į laimę, į Dievą…

Vytautė

Tai usigyvenimas su savimi ir aplinka, tai – suvokimas, kad viskas priklauso tik nuo tavęs paties, pasitikėjimas.
Ir tikėjimas, pagarba aplinkai bei gebėjimas atskirti juoda ir balta.