My Heroe(s). Žmonės, kurie įkvepia. II

Gerai, dar vienas blynas apie mane įkvepiančius žmones. Šį kartą apie neseniai atrastą. Tiksliau, aš jį žinojau gana seniai ir vieną kartą esu net klausęs jo pranešimo (pavadinimo nepamenu, “Take Me” konferencija). Tačiau tik prieš kurį laiką susipažinau gyvai. Ir įdomiausia, labai netikėtai, tad žinok – sportas ne tik sveikatina, bet ir suveda žmones :) Už pažintį laurai atitenka Tomui, buvusiam kolegai, kuriam pakako vieno paprasto komentaro Facebook’e ir Artūras jau mėnuo laiko aria Insanity ritmais su mumis :) 

image

Ok, let’s talk. Artūras – dar vienas žmogus iš reklamos “kabineto”. Tik šitas barzdotas.  Be to, kiek ne į temą, sąrašę turiu dar kelis iš to pačio kabineto, ir kažkodėl visi jie susiję su sportu… Be reklamos, bijau net spėti, bet jis, manau, turi x+n veiklų, tarp kurių:

  • nenormaliai gerai fotografuoja bei prieš kelias dienas patapo oficialiu Fujifilm ambasadoriumi Lietuvoje
  • paleido su kolege Talent Garden Kaunas
  • organizuoja visokius renginius
  • sako kalbas
  • kaip tik šiandien (08/03) prasitarė, kad ilgai buvo karatistas, dabar orientacinio sporto maniakas bei ateina į MyHero treniruotes
  • kaip minėjau, daily ad agency life – nuolat sukasi ADVISION agentūroje
  • jei neklystu, dar ir vaidino?

Na, pripažinkim – belekas,  t.y. bent mano akyse. Čia yra vienas iš tų žmonių, kuris taip įkritęs į savo vėžias, kad daro labai daug! Veikia tai, kas veža jį patį. Spėju, dėl to beveik nemiega, bet čia šito neakcentuokime, nes žmonės labai jautrūs, kai pasakai, kad nesigauna tau išsimiegoti 10 valandų ar neturi televizoriaus bei kitų gyvenimiškų energiją ir laiką ryjančių elementų. Tad čia tiesiog tinka dar vieno sporte sutikto žmogaus posakis:

The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do

© Olimpietis Rokas Guscinas

Tai va, I elementas, kodėl Artūras šiame mano sąraše yra aiškus.(?) Antrasis, irgi tuoj bus aiškus, nes jis labai paprastas – pozityvumas.

Kadangi aš jį sutinku tik sportuojant, o jei rimtai sportuoji – darai tai atsakingai, tad dažnai būna labai sunku, atrodai rimtai / piktai, nes spaudi iš savęs maximum’ą. Tačiau atėjus atokvėpio minutei – atsisuk į Artūrą ir pamatai jo nuolatinį atributą – natūralią šypseną. Simple. Man to gana. Man smagu, kai žmonės geba būti laimingais. Visiems to reikia ir to linkiu.

Na, hmm, ok, nors man pilnai pakanka tokių žemiškų ir paprastų dalykų, kad kitas žmogus mane įkvėptų – turiu ir kelis kozirius, kuriuos ištraukiau iš jo pačio su keletu ne itin normalių klausimų. Tad važiuojam!

image

why? Artūrai, kodėl darai tai, ką darai?

I dublis

Man labai patinka tekantis vanduo – nesustoti, nemanyti, jog viskas yra gerai taip, kaip yra. Nuolat klausti ar gali būti kitaip? Ką galime pakeisti? Ką daryti naujai nei darėme vakar? Nuo mokyklos baigimo labai išgyvenau, jog negaliu susikoncentruoti vienam darbui ir siekti meistrystės, nuolat gyvenu su pilna galva bičių… Skirtumas tik tas, kad vis daugiau pradėtų darbų ir idėjų užbaigiu, randu jėgų nepaleisti kol netvirta.

II dublis

Berašant šis klausimas man priminė įkvepiančią istoriją. Mano bičiulis, teisės profesorius per pirmą paskaitą pirmakursiams visada pasakoja tokią įvykių eigą: “Šiandien jūsų čia 140 įstojusių. Po pirmo pusmečio dalis atkris, kita dalis po pirmųjų metų. Tačiau nemaža dalis liks ir labai stropiai dirbs, nemiegos naktimis, mintinai žinos tai, kam reikia tikro talento įsiminti. Bus pažangiai paskaitas lankantys studentai. Tačiau tarp jų bus ir 2% tokių, kurie į paskaitas nevaikščios, darbų paruošti nespės, o ir egzaminus balansuos ant išlaikymo ribos. Moralas? Atminkite, tie 2% samdys jus.”. Universitete man neužteko laiko, po antrų akademinių atostogų nebegrįžau į mokslus.

3 žmonės, kurie tau padarė daugiausia įtakos?

  • Serialo Pretendentas herojus Džeroldas
  • Oskaro Vaildo kūrinys Dorianas Grėjus
  • Frodas iš Žiedų valdovo

Knyga?

Būtų labai ilgas sąrašas. Šiuo metu skaitau Roberto Petrausko Lemtingus Sprendimus, antrojo pasaulinio karo tematika. Visiems nuolat rekomenduoju Malcolm Gladwell “Išskirtys” ir Ray Immelman “Puikus vadovas. Žlugęs vadovas”.

Kuri spalva tau nereikalingiausia?

Bet kuri, kai jų daugiau nei trys.

Jei netyčia, kas nors tai skaitys – praktiškas patarimas daryti daugiau to, kas įdomu jam.

Imtis to, kas atrodo baisiausia ir neįveikiama. Mažinti ir segmentuoti problemą iki kol vienas segmentas atrodys įveikiamas. Kartoti.

That’s it. Žiūrėsim, kas bus kitas. Tau siūlau irgi apsidairyti, manau, turi ne vieną fainą žmogų šalia – pasakyk jam tai.