Motyvacija. Kaip išlipti iš duobės?

Šį kartą viską pradėkime nuo keletos situacijų. Gyvenimiškų, žinoma. Gi čia ir nutinka visokiausių linksmybių su mūsų motyvacija. Štai keletas jų:

 • kaip iš giedro dangaus nukritusi liga,
 • komandiruotė savaitei ar dviem,
 • atostogos kažkur už jūrų marių,
 • netikėtas gyvenimo tempo šuolis dėl nenumatytos veiklos (pvz. neatidėliotinas remontas, papildomi darbai, rugiapjūtė or whatever…)

Visa tai ar kažkas panašaus kartas nuo karto ištinka mus visus. Dažniausiai tu nori to ar ne. Nes gi kiekvienas esame bent penkis kart namo parnešę kolegos gripą ar ilgesniam laikui išvykę pakeisti aplinkos.

Be šių kasdienių situacijų yra dar keletas, tačiau svarbiausia, manau ši – perdegimai. Tai ypač dažnai nutinka pradėjus kažką naujo, įdomaus, iššaukiančio ir įtraukiančio, pavyzdžiui – Insanity treniruotes! Aha, manau, kad nesuklydau jas čia įtraukdamas, nes jaučiu, kad daug sportininkų yra patyrę tą jausmą, kai dėl vieno papildomo numesto kilogramo ar priaugto raumens gramo paaukojam poilsį, maistą, ramybę, pasiruošimą ir už tai gauname imuniteto stygiaus bombą, ar pervargimą ir savaitę be nuotaikos.

Abi situacijų grupės mus atveda iki panašios baigties, kai mums iš rankų yra atimamas kasdienės rutinos vairas, gal net pakeičiama aplinka bei neduok die ir savijauta. Na visas komplektas elementų, kurie tavo organizmui iššaukia stresą.

Kas tada? Spėk.

Ar aš motyvacijos duobėje?

Šiaip, labai tikiuosi, kad ne, nes tai nėra viena iš maloniausių būsenų gyvenime. Tačiau, kad būtų aišku pažiūrėkime į simptomų sąrašą:

 • nėra nuotaikos all day long,
 • nėra ir jėgų bei noro kažką naudingo nuveikti,
 • nors šiai akimirkai gal esi tiek pasimetęs, kad nežinai ar tai ką darai (-ei) išvis yra naudinga, gal tik švaistai laiką,
 • nori kažką daryti, bet ne, nenori ir nedarai / tikrai žinai, kad nori daryti, bet nedarai pasiteisindamas, kad esi duobėje,
 • atmetinėji visus pasiūlymus, kad ir kokie patrauklūs jie būtų,
 • Graužiesi ir gaili savęs, bet vistiek nieko nedarai / čia vienas stipriausių /

Turbūt 99 kartus iš šimto čia yra laikina būsena, tačiau visvien nedžiugina, kai tenka stovėti už savo komforto zonos ribų ir klausytis to nelemto balso galvoje, kuris vis kužda – “Ei, ką tu? Ko nebesportuoji? Kaip tau tie nauji kilogramai prie pilvo?” arba “Cha, tavo rankose kebabas, o rodos prieš išvykstant į Turkiją dviems savaitėms tu pusę metų jau mėgavaisi avižine koše rytais…

Tai kaip, tu čia? Kodėl?

Kodėl dingsta motyvacija

Eina sau, kaip bijau įsivelti į per gilius pamąstymus šia tema. Bet tebūnie, pabandome…

Pirmiausia, reikia susitarti dėl vieno dalyko. Šitam klausimui nėra vieno atsakymo (arba ko tikrai gali būti, aš jo nežinau). Mano manymu, tam yra vienintelė priežastis. Mes esame unikalūs. Visi turime savo gyvenimo istorijas ir patyrimus. Jie skirtingi. Mes taip pat. Tad ir atsakymas į klausimą, kodėl man dingo motyvacija skirsis nuo tavojo. Tačiau, aš nuoširdžiai jaučiu, kad mums reikia atsakinėti ne į šitą klausimą. Mums reikia eiti link priešingo. Kas tave motyvuoja? Kas tave kasdien pakelia iš lovos? Kas nuteikia gerai ir efektyviai dirbti darbe? Kas suteikia jėgų padėti kaimynui. Kas duoda energijos vakare, po darbo valandą voliotis savo prakaite ir sportuoti kartu su mumis, MyHero! bendruomene?

Kas mane motyvuoja?

Žiūrėk, pradžiai pabūkim atviri, o tada pereisim prie vienos praktiškos ir greitos užduoties.

Aš manau, kad tų atsakymų kam jau kam, bet tau ieškoti nereikia. Net neabejoju, kad tu taip gerai save pažįsti, kad net gėda tai pripažinti. Taip? Taip. Valio. Kaip Bakas pasakytų, nuo čia gali pradėti kalbėtis su savimi.

Pokalbiui reikės lapo ir tušinuko.

P.S. jei rašysi kompiuteriu, štai šablonas.

Trijų žingsnių programa

Taip, motyvacija dažniausiai nieko nedarant ir toliau kiurksant lovoje ar kertant šokoladą negrįžta. Karti tiesa, m? Žinau, žinau, bet taip jau viskas sutverta. Tad, kad pabėgtum iš šito užburto rato (ašaros, savigrauža, šokoladas, lova), reikia super efektyvaus, bet labai paprasto veiksmų plano, kuris padarytų tau pirmą spyrį užpakalin ir įmestų atgal į vėžes, kuriose, kad ir svirduliuodamas, bet sugebėsi įsivažiuoti.

Pirmas žingsnis – idėjos vertos tavo Wow!

Čia viskas labai paprasta – čiupk tušinuką ir užrašyk tris idėjas, kurios tave įkvepia, kai apie jas pagalvoji, pamatai ar tiesiog žinai, kad jos yra įgyvendintos.

Antras žingsnis – žmonės verti Wow!

Na, čia turbūt irgi aišku. Kartais įkvėpimas ir motyvacija grįžinėja pagalvojus apie žmones, kurie yra nuveikę kažką įspūdingo. Siūlau užsirašyti bent tris tokius ir šalia jų po vieną citatą, kuri atspindėtų tai.

Trečias žingsnis – veiksmų planas

Viskas, liko paskutinis žingsnis. Paprastas žingsnelis, kurio pagalba turi sudėlioti kelių darbų ir veiksmų seką, priversiančią tave išlipti iš lovos, padėti šokoladą ir pradėti veikti. Motyvacija negrįš tol, kol tu neiškrapštysi iš organizmo to streso, apie kurį kalbėjau pradėžioje. Tad štai, prieš nosį mano planas, kuris gelbsti užklupus blogoms mintims:

 1. Ignai, dėkis džemperį, kelnes, kedus ir vyniok į gatvę. Grįžk ne mažaiau nei po 3 kilometrų
 2. Nusimaudyk, suvalgyk bananą ir užsidėk džinsus.
 3. Padaryk 3 darbų sąrašą, kuriuos gali padaryti per valandą. Padaryk juos.

Nuo čia bent man galvoje jau pradeda šviesieti.

Motyvacinės pagirios

Kaip sakiau, kelias dienas gali būti, kad vis dar svirduliuosi, tai keletą vakarų iš eilės prisėsk prieš miegą pasiėmęs mažą lapuką ir užrašyk tris įveikiamus kitos dienos darbus, kuriuos tikrai verta padaryti. Kiekvieną jų padaręs – išbrauk ar pažymėk varnele. Šis veiksmas labai padeda morališkai, nes žinai, kad tu jau kažką padarei!

Kaip supratai, čia paprasta užduotis susikurti Emergency planą toms juodoms situacijoms. Jį gali koreguotis pagal save, svarbu, kad jis būtų paprastas, aiškus ir verčiantis veikti DABAR! Jei jausi, kad net šį planą bus sunku įgyvendinti – naudokis draugo pagalba, MyHero! bendruomenės pagalba!

Ir čia yra tik vienas iš receptų, kurių gali būti, kad yra milijonai. Keletą asmeninių receptų atskleidė ir MyHero! bendruomenė.

SPORTINIS EGZORCIZMAS

ĮSPĖJIMAS: naudoti, kai jau visai su savim nesusitari, kitaip tariant esi totalioje motyvacijos duobėje.

RECEPTAS: Tiesiog varai kurį laiką savotišku autopilotu, kitaip tariant darai sau egzorcizmą! Keliesi nuo sofkės ir varai, geri tuos karčius sporto “vaistus”, ir kartoji “Žinau, jau tuoj tuoj organizmas pradės man dėkoti, siųsdamas skanią laimės hormonų dozę”

Kaip tai atrodo praktikoje?

 1. Iš vakaro kali į kalendorių laiką pvz.: 18:30. – čia jau 10 % indėlio į plano įgyvendinimą.
 2. Jau kitą dieną, NO MATTER WHAT, negalvodamas apie tykančius pavojus (devyngalvius slibinus, nanukus ar kakadu laidos vedėjus) už kampo, sukaupi drąsą ir tiesiog ateini. O baa dar 40% darbo atlikta
 3. Persirengi – še plius 10 %
 4. Beliko tik pasportuoti likusius 40%, žinant, kad už valandos viskas bus baigta (iš tiesų tai dar juk tempimai visokie, apšilimas, kurie ne taip ir baisu).

Reward’as – sveika, super duper vakarienė, pagal naują receptą. Wuolia, skanaus!

Kristina Ragelyte


Dažniausiai apsirengiu ir bėgu 21km. Užsispiriu ir nulėkiu į rytinę treniruotę. Išeinu iš komforto zonos.

Taip pat, retai, bet mėgstu anksti ryte prabėgti kelis km ir į tvenkinuką. Priklauso kokio didumo ritmo iškritimas!? ar tai trumpalaikis ar ilgalaikis…

Virgis Spirgis


https://youtu.be/Tzm6TEManmQ
https://youtu.be/D_Vg4uyYwEk

Vaidas Lungis


 1. Įvertinkite savo galimybes ir neperspauskite- pora savaičių gal net ir mėnesį pajėgsit varyti pilnu tempu, nes organizmas dar turi pakankamai rezervų. Tačiau, viskas kada nors baigiasi ir galiausiai palūžtama. Tuomet gaunamasi taip, kad sportuoti iš viso metama.
  Taigi, rinkitės 3-4 skirtingo pobūdžio treniruotes per savaitę.
 2. Racionali ir pakankama mityba: negalite suvalgyti mažiau nei sudeginate( įsigykite laikrodį, rodantį energijos sueikvojimą , o kiek ir ko suvalgyti , geriausia patars mūsų mitybos specialistai).
 3. Negalvokite apie rezultatą, o mėgaukitės pačiu treniruotės procesu.
 4. Jei verčiate save sunkiai prakaituoti, tai skirkite ir pakankamai laiko poilsiu.

Asta Pajarskienė


Kaip išvengti motyvacijos duobių?*

Hmm manau tai neišvengiama kaip ir gyvenimas be klaidų neįmanomas:)?

Andrius Yo Čerepanovas
*Čia tik ištrauka iš Andriaus recepto / pamąstymo, kurio siūlau klausti asmeniškai, nes jis labai įdomus!


 1. Super kalba prieš varžybas: “I AM A CHAMPION!” By Coach Flowers
 2. Neįmanoma – tai ne faktas, tai tik nuomonė / Andrius Tapinas /

Ignas Dombrauskis

Patiko? Gal visgi turi savo receptą? Pasidalink! O jei tikrai sunku ir nerandi savo kelio – rašyk, manau rasime ką pakalbėti.