O jei rytoj galvosiu kitaip?

Ryte mąsčiau ir rašiau apie eksperimentus, kuriuos darau dabar bei dariau pastaruoju metu. Bandžiau sudėlioti ant lapo kur čia yra iš to nauda. Ir netikėtai dingtelėjo mintis – “Gal aš tik dabar mąstau, kad tai yra naudinga, bet jei po kurio laiko apsigalvosiu – kas tada? Perrašyti šitą įrašą? Ištrinti?”. T.y. išlindo baimės jausmas, kad ryt šitos mano mintys, gali nebebūti mano tiesa, kad kintanti nuomonė kažkada pastatys mane į nepatogią padėtį.

Tada susimąsčiau apie kitus sprendimus, poelgius, kuriuos esu padaręs ir kiek mano nuomonė, požiūris pasikeitė nuo to laiko.

Nu, žinok, tikrai yra vietų, kur dabar galvoju kitaip. Kur jaučiu, kad pasikeičiau. Ir tada dašilo, kad viskas čia OK, nes aš gi tiek nežinojau, kiek žinau dabar, nebuvau bandęs įvairių dalykų, buvau kažko net nematęs. Tikiu, kad po kiek laiko atsiras dar daugiau vietų, kur sakysiu – “O blyn, gi tada maniau, kad viskas yra šitaip!”.

Mes gi patys augam, mokomės, bandom ir natūralu, kad mūsų nuomonė keičiasi kartu. Ji prisitaiko prie mūsų dabartinių žinių, patyrimų. Gal net blogiau, kai žmogus pasidaro itin statiškas ir nebando patikrinti savo tiesų?