2015 vs 2016. Metų apžvalga

Op ir daugiau nei du šių metų mėnesiai prabėgo, tad ramia galva galėjau apsidairyti, kas ten įvyko. Ar tai reikalinga, ar ne – spręsti kiekvienam, bet manau, kartais gerai pasimokyti iš savęs, kad nekartotume tų pačių klaidų. Tad štai mano metų apžvalga.

Įvykius suskirsčiau į paprastas kategorijas:

 • kas pavyko;
 • kas nelabai;
 • kam šiemet bus skirtas dėmesys.

Galvoju, kad šitas sąrašas galėtų būti daug ilgesnis, bet surašiau tik tai, kas greičiausiai šovė galvon ir apie ką norėjosi pagalvoti. Gerai, važiuojam.

Pavyko

 1. Pagaliau rašymui skyriau daugiau laiko. Nors buvo, kad kažkur strigdavau, sustodavau, tačiau su kiekvienu žodžiu tiek sąsiuviny, tiek viešai pasidarydavo vis geriau! Nežinau kodėl, bet man tai tinka.
 2. Susidūriau su viena savo dudžiausių baimių – kalbėjimu viešai. Ir pasirodo, kad reikėjo tik 10 gerų minučių, jog ji atsidurtų už nugaros. Už šitą ploju pats sau. Na gerai, dar ir Astai, kuri mane surado!
  Manau, visa komforto zona buvo pajudinta daugybę kartų su visokiais eksperimentais (kažkada papasakosiu plačiau), aukštu krūviu, netikėtais pasiūlymais ir kt.
 3. Nežinau kokiu pavidalu čia įsipaišo šeima, bet ji šiemet buvo kaip niekada reikšminga. Smagu, kai tau tiek leidžia, padeda ir dar palaiko! Taip galima labai daug nuveikti…
  Be to, kadangi tiek man, tiek A. šeima yra daugiau nei žodis (čia visas gyvas organizmas gi!), skyrėme jai pakankamai dėmesio, kad suprastume, kaip geriau susikalbėti, padėti, augti.
 4. Kaip ir šeima, taip ir kitas žmonių ratas, kuris tave apsupa, yra labai svarbus. 2015-tus galėčiau pavadinti super žmonių aukso kasykla. Aplink atsirado daug panašiai mąstančių, įkvepiančių, įdomių ir dar veikiančių žmonių. Gal tai žingsnis link „Master Mind Alliance“ subūrimo?
 5. Daug dėmesio skyriau savianalizei, kur kertiniu laimėjimu laikau ant popieriaus atsiradusias vertybes. Be jų, buvo ir daug papildomų reikalų, kurie gal su laiku pasirodys ir čia.
 6. Ok, last but not least. Tai buvo sporto metai. Kitaip negaliu pavadinti. Taip, aš daug dėmesio judėjimui ir sportui skirdavau ir anksčiau, bet pernai atradau sportą iš naujo. Kitu kampu. Šalia to atsirado ir panašiai mąstančių žmonių bendruomenė.

Pamokos

 1. Per daug planų. Arba per daug preciziškai norėjau juos įgyvendinti, kai dauguma nebuvo pasverti iki galo. Tad tai kartais įnešė tik chaoso, atidėliojimų. Na,gal pridėjo ir kokį vieną kitą prarastą šansą.
  Šiemet turiu tik veiklos gaires ką noriu (nu)veikti ir trumpalaikius planus ar tiesiog darbų sąrašus.
 2. Metų gale perdegiau. Kalėdinė prekyba, sportas, šeima, treniravimas, rašymas – viskas susidėjo ir tik pykšt… Liko rutina basic veikloms, kuriomis užbaigiau metus. Šiemet reikės pasverti veiklos pikus ir pagalvoti, ar būsiu tiek fiziškai, tiek morališkai pasiruošęs.
  Aišku, po šito dingo noras / laikas rašyti, eksperimentuoti, paspausti save.

Šiemet

Aš kažkaip jaučiu, kad šiemet darysiu labai daug ką, ką jau darau ar dariau. Nes kažkodėl džiaugiuosi kur esu, kur link judu bei ko siekiu.

Tačiau tikiu, kad ties šiais dalykais išliesiu nemenkai prakaito:

 1. Noriu pamatyti daugiau vietų tiek Lietuvoje, tiek svetur, tad su A. (ir, aišku, su Kaja bei Zaiza) ketiname marširuoti po Lietuvą ir aplink ją.
 2. Rašysiu, rašysiu, ir dar kartą rašysiu. To aš noriu. Tai man padeda. Tad sąsiuvinys su rašikliu visada kartu.
  Jei nori pradėti ir tu – žvilgtelk čia. Tai mano keli patarimai.
 3. Sportas. Mityba. Sąmoningumas. Pernai buvo pradžia, šiemet dėmesys šiam trejetui nedings. Čia dar vienas pagrindas po mano kojomis, kuris leidžia man daugiau šypsotis ir geriau jaustis.
 4. Ir vėl kirbena nuojata. Kažkodėl galvoju, kad šiemet bus daug visokiausiu šalutinių projektų, kuriais padėsiu kitiems. Ir sau. Kursiu. Eksperimentuosiu. Bendrausiu.