Idėjos. Iš kur jų išpešti?

Pastaruoju metu rašau kasdien. Tad retkarčiais gaunu per galvą iš visiems gerai pažįstamos lazdos, vardu “o apie ką šiandien?”. Sakau visiems pažįstama, nes ji gyva ne tik rašyme, bet ir kituose gyvenimo srityse, kur reikia naujų minčių, šviežios idėjos. O kai rašymas man po ranka, labai lengva ją čia pastebėti. Bet, aišku, ne išvengti.

Gerai, bet ką daryti? Išvengti gal ir nepavyks. Bet ką daryti, kad bent jau tie smūgiai nebūtų tokie stirprūs ir nestabdytų eiti toliau? Ai, aš paprastas ir drąsiai galiu sakyti, kad nežinau… Tačiau, prieš kurį laiką radau labai įdomią mintį šia tema!

Idėjų raumuo – kas jis per velnias?

Jo, man vien pavadinimas labai geras. Bet tiek to, eikime prie esmės, kuri yra tokia – gebėjimas sugalvoti naują (-ų) idėją (-ių) yra lavinamas, auginamas. Kaip koks raumuo! Tad tokiu atveju, kaip ir nėra ko čia per daug parintis bei tikėtis, jei šio gebėjimo nelaviname, nedirbame su juo. Smūgių šia lazda tikrai nemažės! Bet stop! Yra paprastas, net elementarus pratimas šiam raumeniui auginti.

10 idėjų

Aha, tik tiek. Sugalvok 10 idėjų pasirinkta tema. Nesvarbu kokia, bet tai pamėgink daryti bent keletą mėnesių. Kasdien. Kodėl 10? Na jei gebėjimas sugalvoti kažką naujo yra kaip raumuo, jį reikia auginti. Kad raumuo augtų, jis negali būti savo normalioje, nuolatinėje būsenoje. Reikia krūvio. Kiek didesnio nei vakar ar kiek didesnio nei kasdienio.

Jei sakyčiau “Broniau, sugalvok 3 idėjas kaip susipažinti su naujais, įdomiais žmonėmis. Prašau.” ir tu būtum Bronius – viskas būtų labai lengva ir manau, kad tas idėjas kaip žirnius man išspjautum veidan iš karto. Jei paprašyčiau 5, gal dviem sekundėm pristotum, bet tai nebūtų kažkas labai tokio, prie ko reikėtų galvoti. Bet va, jei 7? Šitoje vietoje, manau, kad gali tekti pakraipyti ir antakius, nes gali būti, kad reikėtų kažką veikti. O dabar prašau 10. Manau, kad daugumai temų, kurioms reikėtų netikėtai sugalvoti 10 idėjų jau reikėtų pasukti ir pusrutulius esančius prie akių. O toks pratimas gali išsitęsti nuo 3 iki 15 minučių priklausomai nuo pasirinktos temos.

Tai va, kai pasieki šitą vietą, kur nebėra taip lengva, kur reikia pasvarstyti, pamąstyti – tu pradedi darbuotis. Pradedi auginti savo idėjų raumenį. Jis po truputį pradeda pūstis! Ir tai gali būti ne nuo 10 idėjų, o nuo 8, ar 15, svarbu, kad tavo komforto zona, kurioje idėjos iššoka kaip

spragėsiai būtų palikta užnugary. Taip, po truputį, kasdien tu sau padedi.
Net neabejoju, kad yra ir kitų pratimų ar sąlygų, kurios augina šį gebėjimą bei leidžia jam tiesiog veikti (pvz. kartais pamirštame, kad idėjos reikalauja ir vietos, erdvės, kur jos galėtų kurtis), bet šitas man (pa)tiko savo paprastumu!